8 700 77780 I-V 10.00-18.00VI 10.00-15.00KONTAKTAI

0,00 €

Jūsų krepšelis tuščias.

Product was successfully added to your shopping cart.

Kilimai – kokį rinktis? Visi UŽ ir PRIEŠ

   Kilimai – natūralaus ar sintetinio pluošto, trumpo ar ilgo plauko? Kuo jie skiriasi, kaip išsirinkti savąjį? Viską sužinosite šiame straipsnyje.

   Patys pirmieji kilimai buvo audžiami iš vilnos arba medvilnės. Tačiau šiandien rinktis galima iš daugybės natūralių ir sintetinių pluoštų variantų. Koks geriausias? Viskas priklauso nuo to, kaip dažnai bus ant kilimo vaikštoma, kaip jis bus prižiūrimas, kiek galite sau leisti už jį mokėti ir pan. Jų pasirinkimas – milžiniškas, tad kaip išsirinkti tinkamiausią sau, kokį kilimą – natūralų ar sintetinį – įsigyti geriau?

   Pirmiausiai reiktų nuspręsti, kokio pluošto kilimas tai turėtų būti. Kilimai gali būti natūralaus, sintetinio arba mišraus pluošto. Natūralūs pluoštai būna augalinės ar gyvūninės kilmės:

  • Medvilniniai ir viskoziniais kilimai – iš augalinės kilmės pluoštų, jie ypač švelnūs, minkšti, labai spalvingi. Jie nekenksmingi aplinkai, puikiai tinka alergiškiems žmonėms. Medvilniniai kilimai bus mažiau atsparūs, todėl jie gaminami mažų išmatavimų ir dažnai keičiami, dažnai skirti vonios patalpoms, atlieka dekoratyvinę funkciją. Viskoziniai kilimai kur kas patvaresni, tačiau „šeriasi“, tad kurį laiką juos tiesiog reiktų intensyviau valyti dulkių siurbliu.
  • Vilnoniai kilimai yra iš gyvūninės kilmės pluošto. Vilna – švelni ir maloni. Kilimai iš vilnos – ilgaamžiai, atsparūs ugniai ir drėgmei, gerai slepia dėmes, nesielektrina. Tačiau, reiktų įsidėmėti - jie blunka tiesioginiuose saulės spinduliuose, jų negalima valyti stipriais cheminiais valikliais, ypač sunkiai išvalomos kavos, dažų, tepalų dėmės. Taip pat gali pasitaikyti vilnai alergiškų žmonių.

   Naujų technologijų dėka, sintetinio pluošto kilimai savo išvaizda ir savybėmis nenusileidžia natūralaus pluošto kilimams. Jie yra minkšti ir švelnūs – ne visada net ir specialistas atskirs natūralaus pluošto kilimą nuo sintetinio. Šie kilimai nepelija, rečiau kelia rūpesčių alergiškiems žmonėms. Juos paprasta prižiūrėti, jie atsparūs dėmėms, neblunka, nesielektrina ir yra 2–3 kartus pigesni už natūralaus pluošto kilimus. Sintetinio pluošto kilimai gali būti:

  • Polipropileno – iš atspariausio dėmėms sintetinio pluošto. Šie kilimai nepralaidūs vandeniui, dažniausiai pigesni nei kitų pluoštų, atsparūs dėvėjimui. Šiurkštūs, todėl ant jų nėra malonu vaikščioti basomis. Dėl šios priežasties nerekomenduojamas tiesti miegamuosiuose kambariuose, tačiau jie puikiai tiks darbinėms patalpoms.
  • Poliesterio pluošto kilimai – neseniai tapę madingi ir labai populiarūs švelnūs šilkinio blizgesio kilimai. Gali būti plono plauko arba išausti iš įvairios struktūros ir storio virvelių. Poliesteris dažnai maišomas su vilna, taip išgaunant itin įdomius piešinius.
  • Akrilo kilimai yra labai panašūs į vilnonius – tiek savybėmis, tiek išvaizda. Akrilinio pluošto savybės leidžia panaudoti grynesnes ir įvairesnes spalvas, negu audžiant vilnonius kilimus. Akrilinis pluoštas nesukelia alergijų, jis atsparus saulės šviesai, dėmėms, pelėsiui.

   Kilimai ne tik puošia namus, suteikia jiems jaukumo, bet ir šildo. Rinktis trumpo ar ilgo plauko kilimą? Atsakymą rasite pavaikščioję juo. Kilimą vertiname ne tik vizualiai, bet ir pajausdami, ar juo malonu eiti, todėl ieškant sau labiausiai patinkančio varianto reikėtų pabandyti pavaikščioti išsirinktu kilimu be batų. Populiariausi yra tankūs, minkšti kilimai, žmonės, radę sau patinkantį kilimą dažniausiai jį apibūdina kaip „malonų kojai padėti“. Tiesa, ilgo plauko kilimą sunkiau išvalyti, nesvarbu, natūralaus tai ar dirbtinio pluošto kilimas.

   Renkantis svarbu numatyti konkrečią kilimo vietą namuose. Koridoriuje ar prieškambaryje, kur daug vaikštoma, patariama tiesti kietai austą, patvarų ir aukštos kokybės kilimą, kuris, nors kainuos ir brangiau, tarnaus ir estetiškai atrodys ilgiau. Miegamajame tinka minkštesnis, puresnis, storesnis kilimas. Taigi, kai renkatės kilimą, svarbu ir forma, ir dydis, ir stilius, ir spalva, ir tekstūra - viskas svarbu. WWW.GRINDUTURGUS.LT, naudojant įvairius filtrus, galite išsirinkti naują savo namų interjero detalę – savo kilimą!